بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران در شهر تهران به منظور ترویج و معرفی فرهنگ مهدویت و آشناسازی اقشار گوناگون این شهر با شخصیت امام مهدی(عج) و تحکیم پایه‌های امامت و ولایت تأسیس شده و از سال 1389 مشغول به فعالیت می‌باشد. هم‌اکنون 1925 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مراسم قرعه کشی و انتخاب برگزیدگان پویش جشن تکلیف دختران موسوم به "پویش نهم"

مراسم قرعه کشی و انتخاب برگزیدگان پویش جشن تکلیف دختران موسوم به "پویش نهم"

به گزارش روابط عمومی بنیاد، مراسم قرعه کشی و انتخاب برگزیدگان پویش جشن تکلیف دختران موسوم به "پویش نهم" به صورت زنده و با حضور حجج اسلام دکتر متوسل(مدیرعامل بنیاد)، نصوری(معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد)، عباسعلی پور(مدیر فرهنگی بنیاد)، محمد یوسفیان(معاون کودک و نوجوان مرکز تخصصی حوزه علمیه قم)، سید محمدحسن مهدوی(مدیر بخش کودک و نوجوان مرکز تخصصی)، سید علی درچه ای(کارشناس فضای مجازی بنیاد) و آقایان بیگدلی(معاون نظارت و هماهنگی امور استانها) و رعیت پور(مدیر روابط عمومی بنیاد) در صفحه اینستاگرام بنیاد به نشانی "به یاد او" برگزار شد.
بنابراین گزارش، در ابتدای این مراسم دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد گفت: با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت پرهیز از برگزاری تجمعات و رویکرد بنیاد به اجرای برنامه های مجازی، به مناسبت فرارسیدن نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه)، پویش چشن نهم با موضوع برگزاری جشن تکلیف خانگی دختران 9 ساله توسط معاونت فرهنگی بنیاد به صورت مجازی برگزار شد که پس از داوری و انتخاب آثار واجد شرایط، در مراسم امروز 50 اثر به قید قرعه انتخاب و به صاحبان آنها جوایز نقدی و لوح تقدیر تقدیم خواهد شد.
این گزارش می افزاید: در پایان مراسم، حجت الاسلام والمسلمین محمد یوسفیان معاون کودک و نوجوان مرکز تخصصی حوزه علمیه قم نیز ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری(علیه السلام)، گفت: برگزاری جشن تکلیف دختران یکی از کارهای بسیار ارزنده در مجموعه وزارت آموزش و پرورش است که همه ساله این مراسم در مدارس انجام می گردد لکن امسال با توجه به شرایط پیش آمده و عدم حضور دانش آموزان در مدارس، سبب شد تا به مناسبت نهم ربیع الاول آغاز امامت امام زمان (عج)، برای اولین بار پویش جشن نهم به ابتکار بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و با همکاری مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و ستاد اقامه نماز کشور در فضای مجازی برگزار شود که الحمدلله با استقبال بسیار خوب خانواده ها روبرو شد .
یوسفیان افزود: در طی این پویش، جشن تکلیف دختران 9 ساله در منازل برگزار و تصاویر ضبط شده به دبیرخانه پویش ارسال شد . وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز این فعالیت ها استمرار داشته باشد و در نیمه شعبان مشابه این جشن برای پسران نیز برگزار شود.
دیگر شرکت کننده در این مراسم حجت الاسلام سیدمحمدحسن مهدوی مدیر بخش کودک و نوجوان مرکز تخصصی بود که درباره برگزاری این مراسم گفت: در این پویش که در نهم ربیع الاول سال 1399 تحت عنوان جشن نهم برگزار شد، مراکز فرهنگی نظیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و ستاد اقامه نماز کشور در کنار بنیاد کار بسیار ارزشمندی را به سرانجام رساندند و مجموعه های دیگری نظیر وزارت آموزش و پرورش نیز در اطلاع رسانی و اجرای برنامه مساعدت کردند.
حجت الاسلام مهدوی افزود: در طی برگزاری این پویش نزدیک به 2300 اثر به دبیرخانه پویش رسید که پس از ارزیابی و داوری،، 1423 اثر واجد شرایط اعلام شده شناخته شدکه در مراسم زنده امروز که در صفحه اینستاگرام بنیاد (به یاد او) برگزار شد، 50 اثر به قید قرعه برگزیده و به هرکدام مبلغ دومیلیون ریال جایزه نقدی تقدیم خواهد شد و علاوه بر آن به تمامی شرکت کنندگان یک قطعه لوح تقدیر الکترونیکی تقدیم می گردد.
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1399/9/9 13:55

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
02188863647
تهران، میدان هفت‌تیر، خیابان لطفی، خیابان مروارید، کوچه شاهد، پلاک 18، واحد 1
پیامک
30001366